Zespół KSU to jedna z ikon polskiego punk rocka. Nie może być inaczej, skoro początki tej kapeli sięgają 1977 roku. W ciągu 40 lat działalności wypuścili 11 albumów studyjnych, a do tego ponad 30 pirackich płyt, głównie koncertowych. To wszystko sprawia, że obok ich twórczości nie sposób przejść obojętnie. Chociaż zespół KSU tworzył nurt punkrockowy w Polsce, to z biegiem czasu grupa wytworzyła swój własny, mocno charakterystyczny styl.
Skąd się wzięła sama nazwa KSU? Cóż, jest to dowód na mocne przywiązanie do miejsca, z którego się wywodzą. Czyli Bieszczad. Nazwa pochodzi bowiem od tablic rejestracyjnych, które wydawano dla pojazdów rejestrowanych w ówczesnym powiecie krośnieńskim. W Ustrzykach Dolnych te tablice były wydawane z wyróżnikiem KSU. Bieszczady zresztą stały się inspiracją do nagrania jednego z największych hitów zespołu. KSU Moje Bieszczady pochodzi z albumu studyjnego, który ukazał się w 1993 roku. Mimo to do dzisiaj cieszy się niesłabnącą popularnością.
Jak przystało na zadziorną kapelę, KSU ma za sobą burzliwą historię. Niech świadczy o tym chociażby fakt, że tylko jeden muzyk związany jest z tą grupą muzyczną od samego początku. Mowa o Eugeniuszu “Siczce” Olejarczyku. W sumie w przeszłości w skład KSU wchodziło 27 muzyków, którzy już nie są związani z tą kapelą.
Sam zespół powstał w 1977 roku z inicjatywy wtedy jeszcze nastolatków:
A ile czekali na debiutancki album studyjny? Cóż, bardzo długo. Oficjalny debiut nastąpił aż 11 lat po powstaniu. Dokładniej to w 1988 roku, kiedy to KSU wydało płytę Bez prądu. Przez pierwszy okres działalności zespół grał głównie covery takich uznanych kapeli, jak BLACK SABBATH, DEEP PURPLE czy LED ZEPPELIN.
W sumie KSU wydało 11 albumów studyjnych:
Jak zapewne wiesz, najbardziej znanym utworem jest KSU Moje Bieszczady. Nie jest to jednak jedyny utwór w dorobku kapeli. W sumie można wyróżnić 9 utworów, które były notowane na listach przebojów. Są to: